Hét overzicht van alle wisselingen in het lokaal bestuur.

Tips voor de rubriek Personalia kunt u sturen aan Monique Westenbroek

Voor informatie over VNG Magazine en actuele artikelen kijkt u op de VNG Magazine overzichtspagina

Het Haagse gemeenteraadslid Willie Dille is op 8 augustus 2018 plotseling overleden. Zij heeft zelf een einde aan haar leven gemaakt. Dille zat sinds mei 2012 namens de PVV in de gemeenteraad. In de periode 2010-2012 was zij lid van de Tweede Kamer. Daarvoor was zij ook al eens enkele maanden raadslid in Den Haag. Willie Dille werd 53 jaar.

Jeroen van Delden stopt per 1 september 2018 als gemeentesecretaris en algemeen directeur van Ede. Van Delden is sinds 1 januari 2017 in dienst bij Ede. Zijn vertrek is het gevolg van een meningsverschil met het college van B en W. De taken van Van Delden worden voorlopig waargenomen door Piet van Elteren die nu adjunct-algemeen directeur in de gemeente Zevenaar is. Van Elteren heeft ruime ervaring als gemeentesecretaris, hij was dat al eens in Leusden, Nieuwegein, Doesburg en Rijnwaarden.

Ellen Dielissen stopt als gemeentesecretaris van Brunssum. Per 1 oktober 2018 gaat zij aan de slag als interim-directeur Bedrijfsvoering bij de gemeente Eindhoven. Dielissen is dan bijna vijf jaar, sinds januari 2014, gemeentesecretaris van Brunssum geweest.

Burgemeester en wethouders van Bergen op Zoom stellen Theo Wingens per 1 augustus 2018 aan als gemeentesecretaris/algemeen directeur. Sinds december 2017 nam hij al de taken waar van zijn voorganger Lidia Spindler die gemeentesecretaris van Westland werd.

Kees Verweij stopt na zes jaar als gemeentesecretaris van Lingewaal. Hij wordt per 3 september 2018 directeur Interne Oriëntatie bij de nog te vormen gemeente Altena. Deze gaat 1 januari van start na een fusie van Aalburg, Werkendam en Woudrichem.

Yvonne van Mastrigt is per 1 augustus 2018 begonnen als waarnemend burgemeester van Stichtse Vecht. Zij neemt de taken over van de ongeneeslijk zieke Marc Witteman. Van Mastrigt (PvdA) was eerder waarnemend burgemeester in Hoorn (2015-2016) en gedeputeerde in de provincie Groningen (2012-2015). Daarvoor was ze burgemeester van Hoogezand-Sappemeer (2009-2012) en Winsum (2004-2009).