Nieuws
Hoe is AI in te zetten om het werk in de gemeente gedaan te krijgen in tijd van arbeidskrapte? Op het RPO Congres van 9 oktober deelden gemeenten inspirerende voorbeelden onder het motto ‘De kracht van hoe het wél kan’.
Het fonds biedt een gezamenlijke gebouwenverzekering die gemeenten grip geeft op risico’s, structureel lagere premies realiseert en bijdraagt aan veiliger gemeentelijk vastgoed. Burgemeester van Heerlen Roel Wever roept gemeenten op de startverklaring te ondertekenen.
Roel Wever is warm pleitbezorger van het Risicobeheerfonds. Hij roept gemeenten op de startverklaring te ondertekenen. De burgemeester van Heerlen, voorzitter van het College voor Dienstverleningszaken en VNG-bestuurslid tekende die zelf als eerste op het VNG Jaarcongres in juni.
Samenwerking, coöperatie en eendracht. Dat zijn sleutelwoorden voor Harrie Timmermans. De gemeentesecretaris van Heusden is ambassadeur van het Risicobeheerfonds. 'Gemeenten zijn op zichzelf aangewezen, samenwerken wordt daarom steeds belangrijker,' zegt Timmermans in een interview.
Handen uit de mouwen en aan de slag. Met het ondertekenen van de Startverklaring Risicobeheerfonds toont wethouder Danny Huizer belangstelling van zijn gemeente Apeldoorn om toe te treden tot het Risicobeheerfonds. De VNG roept andere gemeenten op om ook de Startverklaring te ondertekenen.
Burgemeester Roel Wever (Heerlen) gaf vandaag tijdens de ALV van de VNG het startschot voor het Risicobeheerfonds. Hij tekende de eerste startverklaring: het officiële begin van het werven van gemeenten. Bij een draagvlak van 30% van het totaal aantal inwoners kan het Risicobeheerfonds beginnen.
Studenten die onderzoek doen naar risicomanagement bij decentrale overheden kunnen meedingen naar de RPO Award. De winnaar krijgt een bokaal en € 1000.
Hoe is de financiële huishouding van de gemeenten eraan toe? Erwin Ormel (BMC) hield op de RPO-bijeenkomst van 17 april een inleiding over de risico's van gemeenten. De Voorjaarsnota geeft lucht voor de begroting, maar er blijven grote risico's.