Vanaf vandaag is het ook voor het PGB1-portaal mogelijk om in te loggen met eHerkenning.
Eerder dit jaar is het PGB2-portaal al succesvol overgestapt op eHerkenning. Nu volgt PGB1, wat ook belangrijk is voor gemeenten die al met PGB2.0 werken. Sommige budgethouders (zoals mensen met een PGB vanuit de Zvw of Wlz) zijn nog geregistreerd in PGB1. Om hen goed te kunnen blijven bedienen, is toegang tot het PGB1-portaal nodig.
Wat betekent dit voor uw gemeente?
We adviseren om zo snel mogelijk eHerkenningaccounts aan te vragen voor de betrokken collega’s binnen uw organisatie. Zodra medewerkers beschikken over de juiste rol en autorisatie, kunnen zij met eHerkenning op dezelfde manier werken in het portaal als voorheen.
De beheerders van SesamID in uw gemeente hebben een mail ontvangen van de SVB met praktische instructies en contactgegevens van een speciaal ingerichte Servicedesk. Houd dus uw mailbox in de gaten.
Meer informatie over de overgang vindt u in de mailing van de SVB. Ook op het VNG-forum volgen hierover updates.
Wat moet u nu doen?
- Inventariseer welke collega’s toegang nodig hebben tot 'Mijn PGB voor gemeenten'.
- Zorg dat zij een eHerkenningaccount met de juiste autorisatie en rol krijgen zoals beschreven in de mail van de SVB. Heeft uw gemeente al eHerkenning? Regel dan dat de juiste autorisaties en rollen zijn toegekend voor toegang tot de toepassing. Informeer interne collega’s over deze wijziging en de aanstaande overstap.
- Heeft u nu al vragen of wilt u zich voorbereiden? De SVB mailt een handleiding met alle uitleg. Voor technische vragen neemt u contact op met uw eHerkenningsleverancier. Voor alle overige vragen kunt u tussen 8.30 uur en 12.30 uur bellen met de Servicedesk van de SVB.