Het programma School & Omgeving van de Gelijke Kansen Alliantie (GKA) heeft als doel om kansengelijkheid onder kinderen en jongeren te vergroten door het aanbieden van extra activiteiten naast het reguliere onderwijs. U kunt van 3 t/m 31 maart een aanvraag indienen voor de nieuwe subsidieperiode.

Subsidieperiode

De nieuwe subsidieperiode voor het Programma School & Omgeving loopt van 1 augustus 2025 tot en met 31 juli 2028.

Positieve onderwijsachterstandsscore of cumi-score

De nieuwe regeling is een vervolg op de subsidieregelingen School & Omgeving 2022-2023 en 2023-2025. Alle scholen met een positieve onderwijsachterstandsscore of cumi-score kunnen een aanvraag indienen. Mocht de subsidie overvraagd worden, dan wordt er voor toekenning gerangschikt naar scholen met de hoogste relatieve onderwijsachterstandsscores of cumi-scores (de laagste percentages in de lijst).

Bekijk de lijst van scholen met een positieve onderwijsachterstandsscore of cumi-score

Over het programma

Coalities van scholen, gemeenten en partijen uit het veld werken samen aan een aanbod dat deze kinderen en jongeren in hun ontwikkeling stimuleert. Dat gebeurt op basis van een talentgerichte benadering. Kinderen leren zo waar ze goed in zijn, leren op zichzelf te bouwen en ontdekken de wereld. Het programma ondersteunt de coalities door kennisuitwisseling op verschillende manieren te stimuleren.

Kennisdeling

Het programma wordt uitgevoerd door de Gelijke Kansen Alliantie (GKA). De GKA ondersteunt de lokale coalities van scholen, gemeenten en maatschappelijke organisaties bij het opstellen en uitvoeren van plannen om meer leerlingen extra aanbod (de verrijkte schooldag) te bieden. Daarnaast zorgt de GKA voor kennisdeling en werken de coalities mee aan onderzoek naar wat werkt. 

Meer informatie

Lees meer op gelijke-kansen.nl