
Een selectie uit ons aanbod:

Maandelijkse inloopbijeenkomst voor gemeenten, woningcorporaties en zorgpartijen. Tijdens deze bijeenkomst kunt u zich laten informeren over de doelen van het programma, de status van het wetsvoorstel versterking regie op de volkshuisvesting, maar vooral ook leren van goede voorbeelden in de regio’s.
Tijdens ons 100ste jaarcongres draait alles om samenwerking. Hoe kunnen gemeenten elkaar versterken en vernieuwende oplossingen vinden voor de grote maatschappelijke opgaven? Brainport Eindhoven, de gastregio waar innovatie en samenwerking centraal staan, biedt alle inspiratie om samen de toekomst te maken.
Tijdens deze bijeenkomst gaan we aan de slag met spoor 1. Dit spoor bestaat uit 21 wijzigingen die zijn ontworpen om de Participatiewet beter aan te laten sluiten op de omstandigheden en behoeften van mensen die er gebruik van maken. Kijk op onze website voor een overzicht van de wijzigingen.
Tijdens deze bijeenkomst hoort u alles over de nieuwste ontwikkelingen rond data in de energietransitie. We kijken terug en vooruit en diepen een aantal projecten verder uit. We willen ook met u in gesprek: Wat gaat goed en waar zijn nog knelpunten? Welke rol kunnen verschillende partijen hierin spelen?
In opdracht van de VNG, ZN en GGD GHOR Nederland organiseren Equalis en VitaValley regiobijeenkomsten ter doorontwikkeling van een (regionale) preventie-infrastructuur in Nederland. Het gaat om 5 bijeenkomsten, ieder gefocust op een andere regio.
De opkomst van kunstmatige intelligentie biedt ongekende kansen maar stelt gemeenten ook voor fundamentele vragen: Wie heeft controle over onze data? Hoe borgt men publieke waarden in algoritmes? En hoe voorkomt men afhankelijkheid van buitenlandse technologieën.
Wat doet u als er signalen zijn van mishandeling of seksueel misbruik in de kinderopvang? Welke rol speelt de gemeente in zulke situaties? In deze themasessie gaan we in op de wettelijke verplichtingen rond overleg, melding en aangifte bij vermoedens van mishandeling of seksueel misbruik in de kinderopvang.
Heeft u ervaring met het bieden van schuldregelingen aan jongeren zonder afloscapaciteit, of wilt u hier meer van weten? Meld u aan voor deze sessie. De VNG en NVVK schetsen kort de kaders, waarna we samen in gesprek gaan. Deel kennis en inzichten en wissel ervaringen uit met andere gemeenten.
Tijdens ons 100ste jaarcongres draait alles om samenwerking. Hoe kunnen gemeenten elkaar versterken en vernieuwende oplossingen vinden voor de grote maatschappelijke opgaven? Brainport Eindhoven, de gastregio waar innovatie en samenwerking centraal staan, biedt alle inspiratie om samen de toekomst te maken.
Data zijn nodig om slim aan het energiesysteem van de toekomst te bouwen, en om netcongestie en vertraging in woningbouw, economie en verduurzaming aan te pakken. De roadmap met data van de netbeheerders helpt hierbij. In dit webinar praten we u bij en beantwoorden we vragen vanuit gemeentelijk perspectief.
Tijdens de Share & Care-sessies delen gemeenten en leveranciers hun aanpak en ervaringen over de implementatie van de Wmebv met elkaar, en gaan met elkaar aan de slag. Het doel: niet meer zelf het wiel uitvinden, maar met elkaar delen wat werkt en niet werkt.
De Participatiewet heeft als doel een toereikend en voorspelbaar bestaansminimum te garanderen. De wet wordt de komende jaren herzien, waarbij 3 sporen worden bewandeld om de gestelde doelen te halen. Tijdens onze bespreekuren nemen we u mee in de 21 wijzigingen die vallen binnen spoor 1.