De VNG steunt het besluit van het kabinet om het wetsvoorstel voor een verbod op voorrang voor statushouders in te trekken. Volgens ons is dit een noodzakelijke stap om de asielketen werkbaar te houden. We werken graag mee aan effectieve oplossingen.
Het huidige wetsvoorstel zou immers juist tot grote problemen in de asielketen leiden. Tegelijkertijd benadrukken we dat het probleem ligt bij het structurele woningtekort. Het tekort aan woningen raakt alle woningzoekenden.
VNG-pleidooi
De VNG wil graag met het kabinet samenwerken aan een nieuw, uitvoerbaar wetsvoorstel en ons tegelijkertijd richten op andere oplossingen, zoals het versnellen van de woningbouw en het realiseren van alternatieve vormen van (tijdelijke) huisvesting voor alle mensen die snel een woning nodig hebben. Ook pleiten we ervoor om middelen die nu naar dure (nood)opvang gaan, in te zetten voor alternatieve vormen van (tijdelijke) huisvesting. Daarmee kan structureel meer perspectief worden geboden aan alle mensen die met urgentie op zoek zijn naar een woning.