Gemeenten hebben structureel meer geld nodig voor het voortbestaan van bibliotheken, zwembaden en verenigingen stelt de provincie Zuid-Holland in en brief aan het kabinet. Niet eerder nam een provincie als financieel toezichthouder zo stelling in het debat over de geldproblemen bij gemeenten.

De provincie wil de grenzen van de wet opzoeken bij het beoordelen van de financiën van gemeenten als het rijk hen niet structureel meer geld geeft. 

Niet langer rechtvaardig

Gedeputeerde Floor Vermeulen: 'Als toezichthouder zijn wij streng maar rechtvaardig. Nu komen we tot het punt waarbij het niet meer rechtvaardig wordt om gemeenten te dwingen keuzes te maken die maatschappelijk niet verantwoord meer zijn.

Dan gaan we als provincie naast onze gemeenten staan en vragen het Rijk: geef onze gemeenten weer financiële ruimte.'

Meer informatie