Hoe is AI in te zetten om het werk in de gemeente gedaan te krijgen in tijd van arbeidskrapte? Op het RPO Congres van 9 oktober deelden gemeenten inspirerende voorbeelden onder het motto ‘De kracht van hoe het wél kan’.

Digitale innovatie

De gemeente Hengelo staat bijvoorbeeld vooraan bij digitale innovatie. 2 aanjagers Digitale Transformatie werken daar samen met het hoger onderwijs en bedrijven aan waardevolle toepassingen voor inwoners. Zo is er een geslaagde pilot waarbij CoPilot de verslagen van de Wmo-keukentafelgesprekken maakt. Consulenten en inwoners vinden dat dit goed werkt. Ook besteedt de gemeente Hengelo veel aandacht aan de digitale fitheid van medewerkers.

RPO Award

Op het congres werd de RPO Award uitgereikt. Dit is een onderscheiding voor onderzoek dat bijdraagt het verbeteren van de praktijk van risicomanagement. Lucien van der Krans is de winnaar. Hij werkte als operational riskmanager bij een publieke sectorbank. Hij deed daar onderzoek naar hoe verschillende groepen medewerkers kijken naar risico’s. Juryvoorzitter Jeroen van Veen prees de rijkheid en relevantie van het onderzoek. ‘Het toont verschillende benaderingen van risicomanagement, en hoe die die elkaar aanvullen.’

Videoreportage

Op het congres maakten we een reportage op video met alle highlights en sprekers. Hieronder is de aftermovie te bekijken.

Meer informatie

Terugblik RPO Congres met alle presentaties (Congreswebsite van VNG Connect)